COVID-19 – prodloužení přijatých opatření

Autor: Antonín Havlíček <naloucany(at)naloucany.cz>, Téma: Koronavirus, Vydáno dne: 01. 04. 2020

Vláda rozhodla o prodloužení doby trvání nouzového stavu do 11. dubna 06:00 a v souvislosti s tím i o prodloužení platnosti přijatých opatření k zamezení šíření onemocnění COVID-19 do stejného data, s přijetím určitých změn v nošení roušky nebo otevřených obchodech. V současné době vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu k termínu 11. května, což ještě musí příští týden schválit Poslanecká sněmovna.

Nadále tedy platí také zákaz volného pohybu, v povolených případech je třeba použít ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, nyní neplatí pro řidiče, pokud jede v autě sám, a pro děti do 2 let.

Otevřené mohou zůstat některé prodejny, k nimž se od 2. dubna přidávají prodejny domácích potřeb. Uzavřené zůstávají také restaurace, zákaz se však netýká výdeje pokrmů okénkem nebo prodeje jídla s sebou bez vstupu do provozovny.

Praktické návody a informace naleznete na webu https://koronavirus.mzcr.cz/ nebo v již dříve vydaných článcích našeho webu.

Informace k nakládání s odpadem v době epidemie naleznete na webu MŽP ČR.